Så mange Østeuropæiske kvinder giftes med danske mænd

Østeuropæiske kvinder BLIVER gift med danske mænd

Tidligere er det blevet sået tvivl om rigtigheden af de internationale dating-sider, som – bevares – også kan se en smule kryptiske ud, engang imellem. Der findes selvfølgelig også dating-siger, som ikke er oprigtige, og bare ønsker at tjene penge. Sådan er det heldigvis ikke for alle sammen! (Der findes desværre brådne kar i alle brancher).

Her hos findkaerlighed kan vi godt lide at fortælle, om alle de succeshistorier, der er forbundet med online dating og østeuropæiske kvinder. Dette er baseret på egne erfaringer, førstehåndsfortællinger, og beretninger fra nær og fjern. Herefter stillede vi os selv spørgsmålet.. Hvor mange østeuropæiske kvinder giftes med danske mænd?

Klik & mød din kommende østeuropæiske kone

Vi tog til Dansk Statistik, som fører statistik over alt i Danmark.. og selvfølgelig kan man også se, hvor mange østeuropæiske kvinder giftes med danske mænd. Hvor mange tror du det er per år? 100? 2000?

Se svaret herunder i tabellen over hvor mange østeuropæiske kvinder giftes med danske mænd.

 

 2010201120122013201420152016
Bosnien-Hercegovina15132123212434
Estland5712310107
Jugoslavien1510151591414
Letland22231418182323
Litauen27272128273028
Rumænien25273619494049
Slovakiet16431068
Slovenien1130113
Tjekkiet7867976
Ukraine76585356605855
Ungarn10101617121917

Kilde: Dansk statistik

Dette viser kun ægteskaber mellem Østeuropæiske kvinder og danske mænd

Og ikke, hvor mange par der er blevet dannet. Vi er overbevist om, at der findes mindst lige så mange kæreste-par, som der er gifte par, hvilket der desværre ikke findes en statistik for. Derudover begynder der rigtig mange bekendtskaber, som bare bliver ved at være et bekendtskab – og det er jo også fint.

Læs også: Sådan finder du en østeuropæisk hustru

Tallene viser en tendens om, at det hverken stiger voldsomt i popularitet, eller falder mærkbart, at finde sig en hustru eller kone i et østeuropæisk land. Det sker ofte i Danmark, og mulighederne for det, har aldrig været bedre. Du kan i løbet af få minutter (Ja, minutter!) have en konto på en dating-side med østeuropæiske kvinde medlemmer, og så er du i gang. Måske er du den næste, der kommer med i statistikken foroven?


Søger du selv en østeuropæisk hustru, eller en russisk kone?

Så er du ankommet til det rigtige sted. Her hos Findkaerlighed anbefaler vi, at du benytter DENNE internationale dating side. Her findes der hundrede (faktisk også tusindvis) af potentielle hustruer. De har alle tilmeldt sig hjemmesiden, i håb om at finde kærligheden udenfor Østeuropa.  

Årsagen til International Cupid's succes

Jeg vil give dig en anbefaling. En anbefaling, der muligvis kan være med til at ændre dit liv til det bedre - hvis du søger en kæreste fra Filippinerne.

Jeg vil fortælle dig om InternationalCupid.

Det er ubetinget en af de største sider, hvor du kan skabe kontakt til Østeuropæiske kvinder. Skab kontakt, og find din date.

(Mange af kvinderne er YDERST interesseret i at få kontakt med mænd fra Skandinavien og i særdeleshed DANMARK)

Er du klar til at begynde et nyt dating-eventyr?

Gå til InternationalCupid »